Wordia - szótár és ami mögötte van
Nyelvoktatás - 16 éve
Új szótár-kezdeményről (sőt, kezdeményezésről) számolhatunk be most nagy-nagy örömmel. Régebben már egyszer szembejött, de akkor még kétséges volt, hogy lesz-e belőle valami. Nos, lett. Az oldal neve Wordia, és egyszerű a koncepciója: nem csupán a szavakat adja meg, és magyarázatokat hozzá, hanem az adott szót használó egy-egy ember egy rövid videóban elmeséli, hogy ő hogyan is használja a szót. És ez bizony nagyon hasznos lehet (pl. egy jogi szakkifejezés mellett egy angol jogász meséli el, hogy az ő praxisában milyen környezetben, mikor és kitől hangozhat el az adott szó). Így nem csak a szavak elsődleges tartalmát, jelentését, hanem mindazokat a finomságokat is megtanulhatjuk, amelyek a szavakhoz, kifejezésekhez kapcsolódnak.
Egy egyszerű trükköt szeretnénk most megosztani mindenkivel, ami jól jöhet, ha például egy egész csoportot kell felíratnunk egy alkalmazásra. Természetesen lehetséges az, hogy bekérjük a diákok e-mail címeit, az is, hogy rájuk bízzuk, hogy regisztráljanak, olyan is lehet, hogy mindenkinek generálunk mi magunk egy-egy címet. Ez mind macerás, van azonban egy trükk, ami megoldást jelenthet. Elég csak egy Gmail címmel rendelkeznünk és ebből akárhány másik címet generálhatunk.
A PlayDecide oldalon (
Többször írtunk már érdekes projekt ötletekről, olyanokról, amelyekkel érdekesen és hasznosan lehet kitölteni a drága osztálytermi időt. Az elv, amely alapján az ajánlott alkalmazásokat válogatjuk, mindig az, hogy a lehető legkevesebb időt kelljen a projekt (fizikai, és virtuális) elkészítésével tölteni, és minél több legyen a tényleges nyelvtanulás. A NewsCred (
Bevallom, nagyon szeretem a megszokott dolgokat, és nem igazán vágyom mindig a legújabb, legszebb, legizgalmasabb stb. kütyükre. Nem esik nehezemre lemondani olyan dolgokról, amelyek hiánya másoknak gyakra erős fizikai fájdalommal és elvonási tünetekkel járnak. És igen, kihagyatm a Vistát és még mindig XP van a gépemen, és körömszakadtáig ragaszkodom az Office 2003-hoz, bár ismerősem (és diákjaim) nagy része évek óta docx-ben küldi a csatolmáynoka, házikat stb., és mégis inkább konvertert kerestem, és nem az Office 2007-et telepítettem (ráadásul iskolában még ingyenes és legális is lett volna). És hogy mindezt miért is momdtam el? Azért, mert most váltottam. Az ok pedig az, hogy annyi érdekes, hasznos apró(bb) és nagyobb kiegészítést találtam az Office 2007-hez, hogy rátelepült a 2007 a gépemre. Az egyik legkellemesebb meglepetés a PPTplex nevű kiegészítő volt. Hogy miért? A lapozás után elmondom!
Egy butábbak az iskolából kikerülő generációk! Egyre könnyebb átvinni a lécet az érettségiken és felvételiken! Egyre lejjebb megy a színvonal! Nem csak hazánkban hangzanak el ezek a mondatok (
Augusztus 20. a közösségi oldalak világában is jeles dátum- legalábbis az idén - mivel a méltán népszerű Ning közösségi oldal pont szent királyunk ünnepén vált ingyenesről fizetős szolgáltatássá. Mivel többen ajánlottak több oldalt, alternatívát a Ning-re már hónapok óta, röviden bemutatjuk, hogy mi mire jutottunk velük. Szó lesz a Grou.ps, a 




