Embedding - mi az a ‘beágyazás’?

Letölthető anyagok - 2009. július 6.

Írta: Prievara Tibor

Rendkívül fontos részéhez érkeztünk most IKT utazásunk során; a ‘beágyazás’ -hoz! Az embedding fogalma annyit jelent, hogy tartalmakat kiemelünk az eredeti helyükről, és elhelyezzük őket egy másik környezetben. Szokásos interaktív, e-learning anyagunk letöltéséhez most IDE KELL KATTINTANI BÁTRAN!

Nézzük egy konkrét példát: nagyon tetszik egy YouTube videó, és szeretném, ha a a diákok megnéznék. Szintén tegyük fel, hogy létrehoztunk

már egy online osztálytermet (részletes, videóval megsegített bemutatását Ning osztályterem létrehozásának LÁSD ITT!!). A legegyszerűbbenk az tűnik, hogy e-mailben elküldjük mindnekinek a videó linkjét. A gond ezzel az, hogy nem mindenki nézi rendszeresen az e-mailjeit, ha el is olvasta, lehet, hogy nem lesz kedve a linkre kattitani, ha rá is kattint, egy külső oldalra visszük el, ha meg is nézi a videót, nem tudjuk, hogy mit gondolt róla, ha másnap tudunk is beszélni róla, egy hét múlva senki sem fog emlékezni rá, és eltűnik az e-mail renegetegben. Szóval bármilyen jó megoldásnak is tűnik ez, sajnos nem működik hosszútávon.

 

Mit lehet hát tenni? A megoldás: embedding, azaz ágyazzuk be a videót a Ning osztályterem oldalára. Félelmetesnek hangzik, ám nem az, a tananyagban (emlékeztetőül: ITT) mindent lépésről lépésre megmutatunk!