• Csinos diagramok

    Internet a tanórán - 4 hónapja

    Írta: Nádori Gergely

    kepAhogyan nő az elérhető adatok mennyisége lesz egyre fontosabb, hogy miként tudjuk azokat prezentálni. Fontos, hogy a diákjaink megtanulják, mit kezdjenek adatokkal, hogyan elemzzék és értékeljék azokat, de legalább ilyen lényeges, hogy képesek legyenek azokat érthetően és látványosan prezentálni is. Talán észre sem vettük, de komoly fegyverkezési verseny folyik a világban a mi figyelmünkért, fontos, hogy a diákjaink felkészüljenek arra, hogy ebben részt tudjanak venni. Ehhez ajánlunk izgalmas segítséget.

    Bővebben...

  • Interaktív diagramok

    Internet a tanórán - 8 éve

    Írta: Nádori Gergely

    bikeMi lenne, ha a tankönyvi ábrák nem csak mozognának, hanem akár mozgathatóak is lennének? Milyen lehetne egy olyan digitális tankönyv, ami messzemenőkig kihasználja a médium adta lehetőségeket? Mi lenne, ha ilyen diagramokat, ábrákat könnyedén lehetne készíteni valamilyen ingyenes, nyílt forráskódú alkalmazással? Mi lenne, ha már létezne ilyen megoldás? Az Apparatus nevű alkalmazás a korábban felsoroltakat tudja (ITT TALÁLHATÓ). Rajzolhatunk benne, mozgásokat rögzíthetünk és összekapcsolhatunk dolgokat, hogy egyik a másikat irányítsa és valóban csak az öteteink szabnak határt annak, hogy mit csinálunk meg.

    Bővebben...

  • Itt az adat

    Internet a tanórán - 8 éve

    Írta: Nádori Gergely

    findthedataTalán már közhely, hogy a mai technikai lehetőségekkel nem az a nehéz, hogy adatokhoz férjünk hozzá, adatokat szerezzünk meg, hanem az, hogy a hihetetlen mennyiségű adatot informatív, könnyen érthető formában mutassuk be. Ebben segíthet a FindTheData nevű oldal (IDE KATTINTVA), ahol nagyon sokféle adatot találhatunk meg és vethetünk össze könnyen érthető formában. Nagyon sokféle dolgot találunk itt meg, amiket azután összevethetünk egymással: színeket, híres műalkotásokat, exobolygókat és dinoszauruszokat, országokat és vallásokat.

    Bővebben...

  • Folyamatábrák

    Internet a tanórán - 8 éve

    Írta: Nádori Gergely

    loopySokszor hallhatjuk a folyamatábra kifejezést, de ritka az olyan ábra, ami tényleg bemutatja a folyamatokat. a Loopy nevű alkalmazással (IDE KATTINTVA) tetszetős ábrákat készíthetünk, amiken megadhatjuk, hogy mi mire milyen hatással van, majd elindíthatjuk a rendszert és megnézetjük, miként is működik. Ez így nem hangzik olyan egyszerűen, pedig a valóságban nagyon egyszerű és intuitív és kifejezetten izgalmas ábrák készíthetők vele. A példák között van ökológiai, pszichológiai és szociológiai is, de készítettem magam is egyet a házi feladat csapdájáról:

    Bővebben...