• Szövegből hang

    Internet a tanórán - 6 napja

    Írta: Nádori Gergely

    papagajSokféle helyzetben lehet arra szükség, hogy valamilyen szöveget hanganyaggá alakítsunk át és van bőségesen olyan oldal, alkalmazás, ami ezt megteszi nekünk. A legtöbb szövegből hangot generáló program azonban bér hatékony, de nagyon gépi hangzású szöveget hoz létre. Az ilyeneket hosszasan hallgatni elég fárasztó. Pedig bizonyos diákoknak, akik például olvasási nehézségekkel küzdenek, kifejezetten hasznos lehet, ha a tananyagot például nem csak szöveg formájában kapják meg. De ahhoz is hasznos lehet, ha hangban is megvan az anyag, hogy például utazás vagy edzés közben tudják hallgatni a diákok.

    Bővebben...

  • A differenciáló AI

    Internet a tanórán - 3 hónapja

    Írta: Nádori Gergely

    A differenciálás olyan a pedagógiában, mint a kerekasztal lovagjainak volt a Szent Grál. Mindenki tudja, hogy csodálatos lenne, ha meg tudná valósítani, mindenki keresi az útját, módját, de igazán még senkinek nem sikerült megvalósítania. Többnyire az lesz belőle, hogy a tanár tartson párhuzamosan 3-4 órát a különféle iglnyeknek megfelelően. Egyszer-egyszer sikerülthet megcsinálni, de tartósan berendezkedni rá kifejezetten nehéz. És nem is csak a tanteremben problematikus a dolog, mert ott jó tanulásszervezéssel még el is érhető, hanem az órára készülés idejét tudja sokszorása növelni, ha differenciálni akarunk. Ha egy tanár komolyan veszi a differenciálást, akkor a 23 tanórája mellé nem 23 óra készülés jut, hanem akár 50, a 70 órás munkahét pedig elég zúzós.

    Ha meg nem is oldja teljesen a problémát, de segíteni biztos tud a mesterséges intelligencia abban, hogy közelebb kerüljünk ehhez pedagógia szent kelyhéhez.

    Bővebben...

  • Tapintható dolgok

    Tippek, trükkök - 5 éve

    Írta: Nádori Gergely

    3d nyomatmire lehet jó a 3D nyomtató az iskolában? Például abban, hogy segítsen a speciális nevelési igényűeknek. Három olyan megoldást is mutatunk, ami hasznos és hatékony lehet. Az első a Touchsee nevű oldal (IDE KATTINTVA), itt Braille szövegeket készíthetünk 3D nyomtatóval. A dolgunk kifejezetten egyszerű, beírjuk a szöveget majd letöltjük a 3D modellt, amit azután csak ki kell nyomtatni. természetesen az is izgalmas feladat lehet a diákoknak, ha saját maguk tervezik meg a feliratokat, például a TinkerCAD segítségével (EZ ITT VAN).

    Bővebben...