Technológia és a tanárok - ez a legkevesebb, amit tudni kell
Vezércikk - 2015. november 26.
Érdekes cikk jelent meg a TeachThought oldalán arról, hogy mi az a 'pedagógiai minimum', amit mindenkinek hoznia kell. Röviden bemutatjuk mindazt, amit ezek szerint már minden tanárnak feladata lenne, és csinálnia kellene.
- Virtuális ozstályterem kialakítása. Erre működhet az Edmodo, de ha egy kicsit foglalkozik valaki vele, akkor a teljes funkcionalitású Office 365 virtuális osztáytermet Magyarországon ingyen használhatja (ITT ÍRTUNK róla). Ha nincs kedvünk ehhez, egy Facebook csoport is megteszi akár.
- Mystery Skype-oljunk.
- Próbáljuk a minimumra csökkenteni a fénymásolást.
- Indítsunk egy YouTube csatornát az osztályunknak.
- Hívjunk szakértőket, akik Skype-on bejelentkeznek az óráinkra néha (erre itt, a TanárBlogon is VAN KEZDEMÉNYEZÉS).
- Legyenek a diákoknak digitális portfólióik (tippek ITT TALÁLHATÓAK hozzá.
- A teszteket Google Form, vagy a Web Apps Excel segítségével automatizáljuk.
- Keressünk külföldi osztályokat és dolgozzunk együtt velünk, találjunk ki közös projekteket. 9. Játékosítsuk el a a tanítást. - Engedjük, hogy a diákjaink saját digitális eszközeiket (pl. okostelefon) használják az órán.
Ez itt 10 a cikk szerint 15 minimálisan szükséges feltételből. Nem tudom, valahogy úgy érzem, hogy ennek - főleg 150 tanított diák és 24 tanóra mellett - nem igen lehet (legalábbis én nem tudok) megfelelni. De azt is gondolom, hogy ha már csak 3-4 megvalósul a mai magyar közoktatás rögvalóságában, már nincs miért szégyenkeznünk, sőt!!
Mit szólsz hozzá?