Stílusok képgeneráláshoz
Tippek, trükkök - 2025. április 13.
Ahogyan fejlődik a mesterséges intelligencia, úgy hasonlít egyre jobban a varázslatra, már korábban is voltak olyan tulajdonságai, amikre nem volt könnyű racionális magyarázatot adni. Ilyen volt például, hogy jobban oldott meg matekpéldákat, ha azt mondtuk neki, hogy ő Picard kapitány a Star Trek filmekből, vagy hogy a téli szünetben lustábbnak bizonyult. Az utóbbi időben a képgenerálás fejlődött nagyot. Az egyik leglátványosabb változás, hogy most már sokkal jobban kezeli a szövegeket, valamit a karakterállandósággal is megbirkózik.
Teljesen új távlatok nyílnak meg a képgenerálásra, de a tapasztalat szerint nem minden utasítást kezel egyértelműen, kell némi próbálkozás, amíg az ember megtalálja azokat a stílusokat, amiket jól értelmez a rendszer. Ahhoz, hogy ne kelljen próba-szerencse módon ráakadni a jó megfogalmazásra, mutatunk egy gyűjteményt a bevált stílusokról.
IDE KATTINTVA érhető el a jól működő stílusok listája, összesen 150.
Végül egy személyes tapasztalat a képgenerálásról. Az iskolában egy koncertünk volt a diákokkal közösen és ehhez kellett plakátot készíteni. Gyorsan csináltam egy skiccet a számítógépemen, majd ezt adtam meg a ChatGPT-nek, hogy készítsen belőle többféleképpen változatokat. Mindegyik kifejezetten jó poszter lett, sokkal jobb, mint az én béna rajzocskám. Megmutattam a zenekar tagjainak a posztereket, hogy válasszanak, melyiket szeretnék és véletlenül az eredeti rajz is ezek közé került. Megdöbbenésemre ők mind az eredetit szerették volna. Amikor kérdeztem, hogy miért, akkor azt válaszolták, hogy a többi mind olyan művi és olyan jellegtelen volt. Szóval lehet, hogy a grafikusoknak még nem kell a szögre akasztaniuk az egeret!
Végezetül ITT LÁTHATÓ egy történelmi kép és sokféle változata.