Ismét kitaláltunk valamit. Itt a Digitális Tanulás 10 modulos képzési csomagja
- 2020. november 14.
Amennyire sokkolt mindenkit a karantén első hulláma, az újrázás novemberben már nem jelentett (nem is jelenthetett) hasonló megrázkódtatást a digitális tanulásra átállásban. Sok helyen felkészültek, legalábbis annyira, hogy iskolai szinten megegyeztek a digitális keretrendszerben, és tudják, hogy milyen formában fognak online órákat tartani. Akárhogyan is nézzük, ez önmagában nem kis eredmény. Az őszi karantén valódi kihívása a tanulás hatékonyságának a növelése. - Honnan tudjuk, hogy a gyerekek ránk figyelnek, vagy csak olyan szögben állítják be a kamerát, hogy mellettük legyen a telefon, így vígan játszanak, miközben a tanár azt érzi, hogy szemkontaktust tartanak vele a diákok?
Ha egy iskolai tantermet szokás díszíteni, vajon mi a helyzet egy online tanteremmel?
Hogyan válik az online tér tanulás, és nem a digitális alibizés terévé?
Hol kezdjük a digitális tanulási tér kialakítását?
Sok-sok kérdés. A Digitális Tanulás című tíz modulos vadonatúj digitális tananyagunk mindebben segít. Az első modul címe: 1. Élhető rendszer a tanárnak. Bármennyire is hiszünk a diákközpontúságban (teljesen jogosan), a hatékony digitális pedagógia első lépése a tanár helyzetének, szerepének meghatározása. Ebben segít ez az interaktív modul, amelyet IDEKATTINTVA szerezhetsz meg, és mindösszesen 1690 Ft-ba kerül.
Nézzük a rövid tartalmat:
A Digitális tanulás első modulja interaktív feladatokat, összesen 4 videós tananyagot, keretrendszerek összehasonlító elemzését, és még sok minden egyebet tartalmaz. Minimum 90 percnyi tanulásra elég, és elindít a digitális tanulás útján.
Ebben a modulban a digitális tanulás első lépéseit vesszük végig.
Fontos, hogy a Digitális Tanulás online tananyagaiban változatos, sokoldalú, rengeteg konkrét ötlettel, példával, mégis rendszerbe szedetten indulhatsz neki bátran a digitális tanításnak.
Amiről részletesen szó lesz:
A digitális tanulás kereteinek (fizikai és digitális) megteremtése
Milyen problémákkal, nehézségekkel kell majd számolnunk?
Hogyan válasszunk digitális eszközöket?
Tervezzük meg a digitális napi rutint.
Ismerjük meg a digitális tanártípusokat
Diagnosztikus felmérés: hol tartasz most? Mit gondolsz, hiszel, jelenleg a digitális tanulásról?
Több videós anyagban felvázoljuk a problémákat, majd javaslunk rá megoldásokat is
Kontroll a tanteremben - elmesélem egy videóban, hogy hogyan lettem macska, és mit üzen ez nekünk arról, hogy 'ki az úr' a tanteremben.
Pontos tervezési térképet adunk ahhoz, hogy a neked megfelelő digitális eszközöket tudd kiválasztani.
FONTOS! A modulban NEM eszközbálasztékot találsz, hanem egy olyan módszertant, amely segítségével sokkal könnyebben és magabiztosabban tudsz választani a rengeteg eszköz közül.
Készítettünk egy összehasonlító elemzést több elérhető keretrendszerről, mit tudnak, mit nem, és mindezt mennyire.
Végül az összes fontos kérdést feltesszük neked/veled, hogy valóban a leghasznosabb és számodra legmegfelelőbb online oktatási és tanulási környezetet tudd kialakítani saját magad és a diákjaid számára.