Screenjelly - mutasd mi van a képernyőn

Tippek, trükkök - 2009. december 7.

Írta: Prievara Tibor

A Screenjelly (IDE KATTINTVA érhető el) segítségével nagyon egyszerűen tudunk ún. screencast-okat készíteni. Ez nem jelent mást, mint hogy felvesszük azt, ami éppen a képernyőnkön történik. És ehhez most egy olyan alkalmazást mutatunk, amelyhez nem kell telepíteni semmit, és 5 mp alatt indul a felvétel!

 

Tegyük fel, hogy diákjaink nem értik, hogy egy általunk ajánlott honlap hogyan működik. Elkezdhetjük leírni, hogy mikor hová kell kattintani, de az elég hosszadalmas és nehézkes. Ilyen esetekben segítenek a screencast-ok (itt, a TanárBlogon sokat használjuk), ahol arról készítünk felvételt, hogy éppen mit csinálunk a gépünkkel.

A Screenjelly-t azért ajánljuk most, mert rendkívül egyszerű a használata. Az oldalt meglátogatva kattintsunk a Record gombra (nagy piros) és már kezdődik is a felvétel (itt egy aplet-et kell hozzá letöltenünk, ártalmatlan volt, nyugodtan engedjük a gépünknek, amikor felajánlja). Így néz ki egy Screenjelly felvétel:

 

És ez minden, hogy felvételt készíthessünk. Néhány dolog, amire érdemes figyelni:

- hangot is tudunk felvenni, ha van mikrofonunk

- a felvétel maximális időtartama 3 perc

- ha szeretnénk eltárolni a felvételt, akkor regisztrálnunk kell

- a felvétel beágyazható blogunkba, digitális osztálytermünkbe (lásd fent). Ezt úgy tehetjük meg, hogy a Share gombra kattintunk, majd ott az Upload-ra (Feltöltés). Mindezt csak regisztrálva tehetjük meg. Az alábbi kép ezt illusztrálja: