Tell Me More 1 - változatosság
Hírek - 2011. június 19.
Új sorozat indul itt, a TanárBlogon új partnerünkkel, a Tell me More nyelvoktató rendszer hazai képviseletével. Nyelvtanárként belevetettük magunkat a Tell Me More tananyagaiba, és rendszeres jelentést adunk arról, amit találtunk. Az oldal online felülete IDE KATTINTVA érhető el, és bár létezik CD verzió is, sokkal rugalmasabb az online verzió, mi ezt teszteltük. A lapozás után beszámolunk az első tapasztalatainkról, érdemes velünk tartani! Ha valakit érdekelne egy angol bemutató (videó) is található az oldalról, mégpedig ITT.
Be kell vallanom, hogy régebben magam is többször dolgoztam a Tell Me More rendszerrel, azaz nem volt teljesen ismeretlen számomra. Ha elkezdünk ismerkedni a Tell Me More oldalával, legelőször egy korlátba ütközünk: Microsoft Internet Explorer-re van szükség, hogy használhassuk. Az első bejelentkezés során a program intelligensen leteszteli a gépünket, és közli, hogy alkalmas-e arra, hogy használjuk a programot. Ha igen (márpedig általában igen, eltekintve attól, hogy szól, hogy a böngésző nem jó, ha nem IE-ben dolgozunk), akkor gyorsan be lehet jelentkezni a rendszerbe (külön öröm, hogy van magyar felhasználói felület, szóval nem kell idegen nyelven navigálni a menüpontok között).
Ha bejelentkeztünk, el is kezdhetjük a tanulást. Ma a tanulási útvonalakról lesz szó! Sok gondot jelent (és fejtörést tanároknak), hogy egy ilyen e-learnnig rendszer anyagait hogyan integráljuk az iskolai oktatásba. Ahhoz, hogy ez a folymamat sikeres lehessen egyrészt nagyon rugalmas rendszer kell, másrészt pedig elegendő számú tananyagelem. A Tell Me More nem okoz csalódást egyik fronton sem.
Nekem elsősorban az az e-learning rendszerekkel szemben az elvárásom, hogy akár önálló kurzusként, akár kiegészítő anyagként hazsnálhatóak legyenek. Azaz, mint minden tanár, azt a paradoxont élem meg, hogy szeretném, ha nagyon részletesen kidolgozott anyagot kapjak, hogy ne kelljen vele sokat szöszölni, ha nem szeretnék, ugyanakkor viszont komoly igény, hogy alkalmazkodjon a tananyag ez én órámhoz, és teljesen rugalmasan használhassam fel, amikor csak szeretném.
A Tell Me More mindkét igényt kielégíti, hiszen a tanulási útvonalak remekül kijelölik az utat, amin haladhatunk (ha nem szeretnénk ezzel különösebben foglalkozni), azonban saját útvonalakat is definiálhatunk villámgyorsan, és így csak arra helyezzük a hangsúlyt, ami nekünk fontos. Ez annyit jelent, hogy ha a kommunikációra szeretném helyezni a hangsúlyt, egyszerűen kivehetem a nyelvtani feladatokat a kurzusból, és koncentrálhatok csak arra a készségre, amire azt a kevés tantermi időt használni gondoltam.
Rengeteg különböző típusú tananyag található a rendszerben, és bármikor bármelyik feladatot választhatjuk. Az alábbi képen a tanulási útvonalat láthatjuk!
Rendkívül egyszerű és átlátható a rendszer, nem kell senkinek azzal időt töltenie, hogy visszafejtse, hogy mikor mi mit jelent, illetve, hogy megtanulja használni a tananyagot (ismét jól jöhet kezdőknek, hogy a rendszer magyarul segít!).
Szóval a sorozat első részével idáig jutottunk: meglátogattuk a Tell Me More oldalát, megnéztük, hogyan tudunk bejelentkezni, és üdvözölzük a tanulási útvonalakat,mivel ez azt jelenti, hogy kiválóan tudjuk akár kurzuskönyv helyett, akár kiegészítő anyagként használni a rengeteg feladatot! Legközelebb a feladatokról, a feladatok típusairól lesz részletesebben szó!