Hírösszefoglaló - 2011 március 6.

Hírek - 2011. március 6.

Írta: Nádori Gergely

Találtunk egy izgalmas oldalt, ahol az IKT-val és oktatással kapcsolatos hírek sorakoznak. Az oldal neve IKT Híradó (ITT ÉRHETŐ EL), eheti hírösszefoglalónk innen szemezget. Szó esik majd újfajta tanárértékelési rendszerről és Facebook-rendőrségről valamit oktatási célú Skype használatról és persze a vizsgázás új dimenzióiról is és ez csak a kezdet!

Internet által veszélyeztetett fiatalok - tanulmány
Gelencsér Anikó az ELTE jogi karán készített egy tanulmányt, amelyben arra próbált választ keresni, hogy a 18 év alattiak mennyire vannak kiszolgáltatva, illetve mennyire vannak tisztában az online élet veszélyeivel.

Rendőrök a Facebook-on
Rendőrök figyelik a Facebook-ot, és figyelmeztető üzenetet küldenek azoknak a felhasználóknak (diákoknak), akik internetes zaklatásnak minősíthető tetteket követnek el a közösségi oldalon. A Telegraph tudósított a brit rendőrség új kezdeményezéséről, amelytől azt várják, hogy visszaszorul a már-már kritikus méreteket öltő jelenség.

Skype a tanteremben
A Skype elindította a 'Skype in the classroom' nevű szolgáltatását, ahol a Skype-ot használni kívánó tanárok regisztrálhatnak és villámgyorsan találhatnak partnert maguknak. Több lehetőséget is kínál az oldal, kedvencünk a 'Discovery' (felfedezés) nevű játék, ahol Skype-on keresztül egy véletlenszerűen kiválasztott másik osztályteremhez kapcsolódhatunk, nekünk pedig ki kell találnunk, hogy hol is lehetnek éppen a vonal másik végén.

Kevés a pénz? Költsük a jó tanárokra!
Bill Gates a világ egyik leggazdagabb embere (54 milliárd dollár körüli vagyonnal), és egyre több időt, energiát fordít az oktatás és az egészségügy megreformálására. A napokban nyilatkozva azt mondta, hogy egy teljesen új tanárértékelő rendszert kellene (és próbálnak is) bevezetni a közoktatásban, hogy világosan lássék, hogy ki a jó, és ki a rossz tanár

Töltsd fel oktatási segédanyagaidat! Pályázat pedagógusoknak
A www.pedtars.hu - „Az ötletes pedagógusok társasága” pályázatot hirdet a „Megosztó iskola - megosztó pedagógus díj 2011″ elnyerésére. A „díjat” - további nyeremények mellett - az a pályázó kapja,  aki a legtöbb saját oktatási segédanyag beküldésével a legtöbb módszertani támogatást nyújtja kollégáinak.

Elidegenít a szemantikus web?
Biztos sokan észrevették már, hogy különböző külföldi honlapokon egy ideje magyar hirdetésekkel is lehet találkozni (akár a BBC oldalain is). Szintén előfordulhat, hogy egy weboldalt látogatva legközelebb hasonló oldalakat ajánl nekünk egy kereső, vagy éppen a gmail levelek szöveges reklámjai annak a levélnek a témájához kapcsolódnak, amiről éppen írunk, vagy a YouTube 'ezek is biztos érdekelnének' videóajánlójáról ne is szóljunk. De vajon helyes-e ez így? Teszi fel a kérdést Eli Pariser egy TED konferencián tartott előadásában.

Vége a papíralapú vizsgáknak!
Legalábbis ezt állítja az Ofqual nevű elemző cég vezetője, Isabel Nisbet. Véleménye szerint a papíralapú vizsgák jelenlegi rendszere egyszerűen 'nem mehet így tovább'. Sokan üdvözölték a Times oktatási mellékletében megjelent írásban megfogalmazott gondolatokat, ugyanakkor az iskolák fenntartói siettek hozzátenni, hogy a számítógépes vizsgáztatásra nincsenek meg a megfelelő forrásaik - tudósít a BBC.