Hírbuzgár - január 9.
Hírek - 2011. január 8.
Ezen a héten sem állt meg az let az IKT világban, sőt, ha lehet még jobban buzog, mint valaha. Az elkövetkező napokban igazi konferenciacunamira számíthatunk és most tartották a kütyük parádéját a CES-t is. Lássuk, mik a hírek a nagyvilágban:
A laptop iskolák után kezdenek megjelenni a tablet iskolák, ahol minden diák saját iPadot kap. Bár a fő érv a rendszer mellett, hogy így nem kell tankönyvre költeni, a számítások szerint 8 év alatt sem térül meg a befektetés. Mégis lehet értelme a dolognak, egy skót tanár írása szerint, a táblagépek teljesen új tanulási formákat hozhatnak az iskolába.
6 diákot tartóztattak le Nevadában, mert egy Pénteken támadj meg egy tanárt! csoportot hoztak létre a Facebookon és több száz diákot hívtak meg rá.
Konferenciák tömegben:
IKT eszközök és digitális tananyagok az angol nyelv oktatásában címmel szakmai délutánra várja a Mérei Ferenc Fővárosi Pedagógiai és Pályaválasztási Tanácsadó Intézet a nyelvtanárokat január 20-án.
Tíz éves a Wikipédia egynapos konferencia január 15-én.
Longman konferencia január 15-én.
III. Oktatás-Informatikai Konferencia január 14-15.
Educatio 2011 január 21-22. (itt mi is ott leszünk, a részletekről hamarosan).
Az USA-ban dübörög a közoktatási reform, de hova járatják a politikusok a gyerekeiket? Jobbára drága magániskolákba.
Facebook oldalt nyitott az ELTE TÁTK az érdeklődő középiskolásoknak.
Megjelent a Drupal 7.0.
Az okostelefonok operációs rendszerei között Amerikában az Android megelőzte az iPhone-t, de még így is a Blackberry vezet.
A tekintélyes State University of New York (SUNY) bejelentette, hogy teljes informatikai rendszerét a Microsoft Live@EDU-jára költözteti, az egyetem adatai így a felhőben tárolódnak ezután.
A magyar fejlesztésű szemüveg nélküli 3D tévének sikere volt a CES vásáron.
Megjelent a kifejezetten táblagépekre szánt Android változat a Honeycomb.
A várakozásoknál is jobban fogy a Microsoft mozgásérzékelős játékirányító-rendszere a Kinect. Mostanra már több mint 4 millió talált gazdára.
Izgalmas hibrid gépet mutatott be a Lenovo, a szerkezet képernyője különválasztva Androidos tablet, a billentyűzethez csatlakoztatva Windows 7-es laptop.
82 iskolát alakítanak át New Yorkban kísérletképpen, az intézményeket bőségesen ellátják technikai felszereléssel, hogy "felszabadítsák a tanárokat" és lehetővé tegyék az egyéni tanulási útvonalak kidolgozását. A diákok tanulmányaik jelentős részét online folytatják majd.