Hírzúzalék - december 13.
Hírek - 2010. december 12.
Megint pörgött a világ, új operációs rendszer jelent meg, mindenkit letarolt a Facebook, találgathatjuk, hogy mi lesz 10 év múlva és természetesen van meint bűnügyi rovat is.
Imagine Cup
A Microsoft versenye, az Imagine Cup 2011-ben non-pofit szervezetek által kitűzött problémák megoldását célozza. Részletek erre.
#huedchat
Twitterezők tudják, hogy a # az egyes témákat jelölő címkék előtt áll. Az IKT tudatos tanárok között a twitteren a #edchat jelezte idáig az olyan bejegyzéseket, amik tanárok figyelmére tarthatnak számot. Most útjára indítottuk a #huedchat-et, hogy magyarul twitterező tanároknak is legyen közös felülete. Lássuk, mire megyünk vele!
Megjelent a Google operációs rendszere
Jó ideje nagy volt a felhajtás a Google saját operációs rendszere, a Chrome OS irént. Az elsődlegesen netbookokba és táblagépekbe szánt rendszer kicsi, nem nagy erőforrás igényű és biztonságos. Az első vélemények pozitívak. persze továbbra is kérdéses, hogy van-e egyáltalán helye egy ilyen öszvérnek a mobil operációs rendszerek és megszokott OS-ek közti határon.
21 dolog, ami idejétmúlt lesz 2020-ra
A Daily Riff listát készített arról, hogy mire fogunk 2020-ban értetlenül nézni. A listán olyanok szerepelnek, mint a tankönyv, a házi feladat vagy a szülői értekezlet.
250 000 dollár IKT oktatásra
A Google a fent jelzett összeggel támogatta az iGotITtoo alapítványt. Az alapítvány célja, hogy hátrányos helyzetűekhez hozza közelebb a számítógép használatot.
3D-s kezelőfelülettel érkezik a Windows 8
A Windows 8-asból 32 és 64 bites változatok egyaránt kaphatók lesznek, utóbbin külön kezelőfelület lesz a csúcskategóriás számítógépekhez. Lehetőség lesz az asztali elemek 3D-s megjelenítésére.
Új generáció
Sokat beszéltünk már a digitális bennszülöttekről, netgenerációról, de úgy tűnik nem csak a digitális hoz újfajta gondolkodást a világba. A komment.hu cikke szerint megjelent Európában is a ni-ni generáció, azok, akik sem tanulni,sem dolgozni nem akarnak, vagy nem tudnak.
3 millió könyv a Google-től
Több mint 3 millió könyvet tett elérhetővé könyvesboltjában a Google. Ezzel az elektronikus könyvek eladásában a szinte egyeduralkodó Amazon riválisa lehet. A könyvek egyelőre csak az USA-ból vásárolhatóak meg, de vannak bőségesen közöttük ingyenesen elérhetők is, például Széchenyi István Stádiuma.
Kirúgott tanárok
nem pont IKT, de érdekes hír: Az USA szövetségi kormányzata programot indított a legrosszabbul teljesítő iskolák rendbeszedésére. Az alsó 5%-ban levő iskolák sok pénzt kaptak, ha valamelyiket választották négy lehetőség közül: az iskola bezárása, a diákok szétszórása környező intézményekbe, egyfajta alapítványi iskolává (charter school) alakulás, a tanárok eltávolítása és újak felvétele vagy az igazgató kirúgása és új pedagógiai program adoptálása. Az iskolák 70%-a ezt az utóbbit választotta.
Konektivizmus
Aki még nem tudta, mi ez az új tanuláselmlet, most megtudhatja Aranyosi Alexandra prezijéből, ide kattintva.
Ne tiltsuk a Wikipediát!
Ezért könyörög a ZDNet publicistája és rögtön érvel is amellett, miért van helye a közösségi enciklopédiának az oktatásban.
2020-ban a világ: több ezer számítógép vesz majd körül bennünket
A technológia, az információáramlás, a humánerőforrás területén és a vállalati szervezetekben jelentős változásokat prognosztizál a Knowledge Work 2020 címmel elkészült tanulmány. A Xerox innovációs csoportja által készíttetett felmérés azt vizsgálta, hogy milyen irányba változik az emberek és a vállalatok munkához fűződő viszonya a következő tíz évben.
Jövőre "robbantanak" az e-olvasók
A Gartner előrejelzése szerint az idei évben csaknem 80 százalékkal több e-olvasó talál gazdára, mint tavaly és a rohamosan növekvő keresletet csak a tábla-PC foghatják vissza kissé.
Youku és Dangdang aratott Amerikában
Két kínai internetes vállalat részvényei a New York-i tőzsdére történt bevezetés első napján átütő kurzusemelkedést értek el.
Magyar IT feltalálók a világ élvonalában
December 7-én, kedden rendezték meg a „magyar CES-t”, a második Innovációs TechShow-t, amely 25 hazai IT cég találmányát, termékét mutatta meg az érdeklődőknek, míg a kiállítással párhuzamosan szakmai konferencia folyt a témában.
Amit legjobban szerettünk 2010-ben
A Google Zeitgeist szerint idén ezek voltak a legnépszerűbb keresőkifejezések: játékok, iwiw, youtube, budapest, freemail, facebook, tv, torrent, térkép, google.
Az iWiW végképp elbukott a Facebookkal szemben
Az elmúlt fél évben már világos volt, hogy hazai pályán legkésőbb idén télre megelőzi a Facebook az iWiW-et. A Google Trends és az Alexa szerint ez be is következett idén novemberben.
Eltűnhetnek a kíváncsi hirdetők szeme elől az IE9 felhasználói
A hivatalos Internet Explorer blogban megjelent információk szerint az IE9 kiadásra jelölt, azaz release candidate (RC) verziója tartalmazni fogja a Tracking Protection technológiát, amivel a felhasználó letilthatja a böngészési szokásainak követését.
Megérkezett a filmőrültek és sorozatfüggők álma
Néhány hónapja indult el a Miso, aminek a felülete megtévesztésig hasonlít a Foursquare-re. Itt azonban nem helyalapú szolgáltatásról van szó, hanem a megnézett filmek és tévésorozat-epizódok követését lehet regisztrálni és ismerősökkel megosztani.
Hatalmas patch keddel zárja az évet a Microsoft
Jövő hét kedden 17 frissítést ad ki a Microsoft, amelyek összesen 40 sebezhetőséget javítanak. A csomag nagysága új rekord, ugyanakkor a javítások közül csak kettő kapott kritikus besorolást, amelyek azonosítás nélküli távoli kódvégrehajtást tesznek lehetővé.
Facebookon jutottak a gyerekrabló nyomára
Megölte az édesanyát, majd elrabolta annak 12 éves lányát egy amerikai férfi. A gyilkos gyerekrabló nyomára végül a Facebookon kapott tippek segítségével jutottak a rendőrök.
Elítélték a férfit, aki egy holttestről készült képeket töltött fel a Facebookra
Elítélték azt az amerikai mentőápolót, aki még tavaly márciusban a Facebookra töltötte fel azokat a fényképeket, amelyeket egy gyilkosság helyszínén az áldozatról készített mobiltelefonnal.