Hírek, események, érdekességek az IKT világából 2 (április 12.)
Hírek - 2010. április 12.
Ismét jelentkezünk rendszeres heti összefoglalónkkal az IKT világából. A lapozás után igyekszünk megosztani olvasóinkkal a hét hazai híreit, de - újdonságként - nemzetközi kitekintést is adunk a világban történt érdekesebb IKT híreire. De mielőtt belevágnánk, következzék egy gyöngyszem, amit az MTV választási műsorban hallottam Süveges Gergelytől: teljesen jól jönnek a megjegyzések, tiszta interaktív műsor lett, komolyan. Olyan, mint ha sms-t küldenének, ez tényleg működik. Lapozás után a többi izgalmas hírfalatka!
Learning Events: ismét lehet jelentkezni!
prilis 8-ától lehet jelentkezni a következő online kurzusra! Ezek a képzések különböző témák köré épülő rövid és intenzív tanfolyamok, melyeket szakemberek vezetnek le. A különböző európai országok tanárai közösen és önállóan is dolgoznak egy-egy témában. Szeretne fejlődni szakmai téren és új emberekkel találkozni? Az Oktatási Események tökéletesek az Ön számára! A férőhelyek nagyon hamar betelnek, ezért ne felejtsen el időben jelentkezni! TOVÁBB OLVASOM!
Pályázati felhívás!
Az Országos Informatikai Programiroda pályázatot hirdet
„Számítógép a közoktatásért” címmel.
A pályázat célja: A közoktatási intézmények számítógépparkjának bővítése komplett számítógépes szolgáltatási csomagok segítségével, a szokásosnál kedvezőbb feltételekkel, illetve segíteni a meglévő, elavult gépek korszerűbbre váltását. TOVÁBB OLVASOM!
SULINOVA Adatbank
A suliNovaadatbankban jelenleg megtalálható kompetencia alapú oktatási programcsomagok és egyéb tartalmak utolsó módosítási dátuma: 2008. május. A frissített programcsomagok a taneszköz-rendszerrel együtt 2010.03.10-től itt érhetők el. TOVÁBB OLVASOM!
"A sajátos nevelési igényű gyerekek nagyon sok ajándékot tudnak adni."
Kapcsáné Németi Júlia (az Educatio Közoktatási Igazgatóság Inklúziós Pedagógiai Fejlesztések Irodájának a vezetője) kifejtette, hogyan lehet az iskola mindenkié, miért jó együtt tanulni a saját nevelési igényű gyerekekkel, s hogy milyen attitűdöt kell közvetítenie egy intézménynek, ha befogadó akar lenni. TOVÁBB OLVASOM!
PÁLYÁZAT - Energiakaland
Az E.ON - az Oktatási és Kulturális Minisztérium szakmai támogatásával - energiatakarékosság témakörében két pályázatot ír ki, "Az energiatakarékosság ábrázolása" és "Hová tűnt az energia?" címmel. A pályázatok részei az "EnergiaKaland" elnevezésű, környezet- és energiatudatossági szemléletet erősítő oktatási programnak. TOVÁBB OLVASOM!
80 millió forintos tanyanyagfejlesztés indult Miskolcon
Konzorciumi együttműködésben nyert tananyag fejlesztésére és korszerűsítésére uniós támogatást a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara. A projektet megnyitó április 9-ei eseményen elhangzott: a Társadalmi Megújulás Operatív Program pályázatán összesen csaknem 80 millió forintos támogatást nyert a két fél: az egyetem és partnere, az Innocenter Közhasznú Nonprofit Kft. ... TOVÁBB OLVASOM!
Szuperszámítógépet kap három vidéki egyetem
Az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében bővítheti számítógép-állományát három vidéki felsőoktatási intézmény: a debreceni, a pécsi és a szegedi egyetem. A Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztési Intézet (NIIFI) HBONE+ programját a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség összesen 4,2 milliárd forinttal támogatja. TOVÁBB OLVASOM!
Miért a finn iskolák a legjobbak a világon?
A tavalyi évben több, mint száz külföldi delegáció járt Helsinkiben, akik mind arra keresték a választ, hogy vajon a finn iskolás gyerekek mitől teljesítenek mindig, és látványosan jobban a nemzetközi felmérésekben, mint más országok tanulói – írja a BBC internetes portálja. TOVÁBB OLVASOM!
Felnőtt a számítógép
Nem hibátlan eszköz az iPad, a koncepció azonban az: a három évtizede érlelgetett álmot végre megvalósította az Apple, és úgy tűnik, nem nagyon nyúlt mellé, mert az átlagfelhasználó szempontjából az iPad jobb, kényelmesebb, használhatóbb, gyorsabb és olcsóbb, mint a legtöbb hagyományos társa. A számítástechnika új utakra tévedt. TOVÁBB OLVASOM!
És most néhány érdekesség a külföldi hírek közül:
Nem hal ki a fax! De miért nem? Erre keres választ a BBC cikke, amely ITT TALÁLHATÓ.
Szintén a BBC ad hírt arról az iskoláról, amelyik az ajándékba adott számítógépeken elhelyezett webkamerákkal kémkedett diákjai után. TOVÁBB OLVASOM!
Itt arról olvashatunk, hogy mi jön az interaktív táblák után. Magyarországon (és azért még Nagy-Britanniában is nagyrészt) éppen sikerült az interaktív táblákat megszokni, erre itt az újabb kihívás ... TOVÁBB OLVASOM!
Viccnek tartják a 'hekkelést' a brit diákok. Sokan tartják jópofa heccnek, hogy feltörik barátaik, ismerőseik, osztálytársaik Facebook profilját például. De valóban vicces? TOVÁBB OLVASOM!
Az USA-ban viszont az a terv, hogy 2020-ra minden állampolgárnak legyen - alanyi jogon - szélessávú internet elérése - otthonában. TOVÁBB OLVASOM!
Végül egy 'bulvár' jellegű hír - ugyanakkor (valószínűleg) igaz, és talán elgondolkodtató is:
Az East Stroudsberg egyetemen Gloria Gadsden szociológia professzort visszahelyezték állásába, miután egy hónapra kényszerszabadságra küldték. Az ok: a Twitter közösségi portálon diákok meggyilkolásával fenzegetőzött.
Konkrétan ezt írta (saját fordítás): januárban egy 'diszkrét', megbízható bérgyilkost keresett, valamint azt is posztolta, hogy 'jó napom volt ma, egy diákot sem akartam megölni :-)' - majd később: 'péntek már egészen más volt' - itt viszont már meg akart ölni valakit a professzor - ítélkezett az egyetem. A többi már történelem. Részletesebben angolul ITT LEHET olvasni az esetről - vagy a Google-be a rá lehet keresni a nevére, mindenki erről ír!